Darmowy poradnik łuszczycowy

Leki doustne i iniekcyjne

Dzisiaj ostatnia wiadomość z serii typowych metod leczniczych w łuszczycy. Przedstawię Ci pokrótce najsilniejsze metody lecznicze – stosowanie leków ogólnoustrojowych (w postaci tabletek i zastrzyków).

Leki ogólnoustrojowe jako kolejny rzut leczenia w cięższych przypadkach

Zanim sięgniesz po leki doustne i iniekcyjne spróbuj innych metod leczniczych. Maści, kremy – ogólnie leczenie zewnętrzne, a także fototerapia omówiona wczoraj. Nigdy na początku choroby nie bierz leków ogólnoustrojowych. Z resztą dermatolog, nawet najgorszy nie przepisze Ci czegoś tak silnego na sam początek.

Leki ogólnoustrojowe stosowane są w średnio nasilonej łuszczycy oraz w ciężkich postaciach, bardzo opornych na inne metody leczenia. Co więcej leki te stosowane są w leczeniu łuszczycowego zapalenia stawów. W tym wypadku, często nie masz wyjścia i są one stosowane w dosyć wczesnej fazie choroby, aby zapobiec jej rozwojowi.

Leki ogólne stosowane w Polsce

Najczęściej stosowanymi lekami ogólnoustrojowymi w Polsce na łuszczycę są: metotreksat, cyklosporyna i retinoidy (leki oparte na pochodnych witaminy A). Zapamiętaj te nazwy, żebyś wiedział w razie czego z czym masz do czynienia.

Niebezpieczeństwa i skutki uboczne leków doustnych i iniekcyjnych stosowanych w łuszczycy

Leki te są szczególnie niebezpieczne, ponieważ często oddziałują na organy wewnętrzne oraz cały organizm. Mogą one spowodować zaburzenia, niewydolności i choroby związane chociażby z wątrobą, nerkami, żołądkiem, jelitami, krwią czy też kośćmi. Można wymieniać bardzo długo, ale nie o to mi przecież chodzi. Musisz mieć świadomość, że te leki działają na Twój cały organizm.

Przed przystąpieniem do leczenia robione są [...]

Niniejsza strona zawiera fragment jednej z 35 wiadomości i porad na temat łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów. Aby otrzymać wszystkie porady zapisz się za darmo w formularzu na końcu strony. Po potwierdzeniu zapisu będziesz otrzymywać porady łuszczycowe na swojego e-maila.

Poznaj niektóre z opinii na temat poradnika łuszczycowego

Jestem bardzo wdzięczna za wiadomości, które mi przesyłałeś. Muszę Ci powiedzieć, że było dużo sytuacji, w których wykorzystałam Twoje informacje. Jesteś moją podporą i odpowiedzią, bez której sama nie dałabym rady.

Pozdrawiam Cię z całego serca i dziękuję, że tak łatwo przeprowadziłes mnie przez drogę, którą jest łuszczyca.

Barbara, zmaga się z łuszczycą od 15 lat

Cały materiał, który od Ciebie otrzymałem bardzo mi się podobał - wszystko o łuszczycy w jednym miejscu, był dla mnie bardzo przydatny.

Obecnie dzięki radom walczę z łuszczycą przy pomocy cygnoliny, jest już pewna poprawa. Myślę, że na jakiś czas ją zwalczę. Ale to wszystko dzięki Twoim poradom. Najważniejsze to, że dzięki Tobie uwierzyłem, że mogę jakoś pokonać tę chorobę i normalnie funkcjonować.

Andrzej, zmaga się z łuszczycą od 10 lat

Zapisz się na poradnik wypełniając poniższy formularz.

Darmowy poradnik łuszczycowy

Okładka poradnika łuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.