Darmowy poradnik łuszczycowy

Słońće i solarium w leczeniu łuszczycy

Dziś chcę Ci powiedzieć o wpływie słońca i solarium na łuszczycę. W takim razie przejdę od razu do konkretów.

Promienie UV w leczeniu łuszczycy

Krótko i zwięźle: słońce i solarium pomaga zdecydowanej większości osób chorych na łuszczycę. W większości, ale nie wszystkim. U odsetka osób słońce oraz solarium nie daje żadnej poprawy, a nawet czasem pogarsza stan łuszczycy. Przykładem mogą być chociażby osoby z cerą, która jest wrażliwa na promienie UV (np. osoby mające piegi). U takich osób nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne prowadzi do poparzeń.

Słońce i solarium

Jednakże większości osób pomagają kąpiele słoneczne. Dlatego jeśli masz możliwość to opalaj się. Wybierz się czasem na solarium, ale najlepiej to korzystaj ze prawdziwego słońca, gdyż jest zdrowsze od solarium. Taka kuracja słoneczna jest nie tylko pomocna, ale poprawia również nastrój. Sam przecież wiesz, że jak jest słoneczny dzień to ma się dobry humor. A na pewno lepszy niż w pochmurne dni.

Uważaj podczas opalania

Musisz jednak uważać, aby nie przesadzić z opalaniem się. Opalanie się przyspiesza proces starzenia skóry. Nadmierne naświetlenia słoneczne mogą prowadzić do poparzenia skóry. Wszystko zależy od tolerancji Twojej skóry. W moim przypadku ma ona dosyć dużą tolerancję. Jednak na początku wiosny czy lata raczej nie wystawiam się maksymalnie na słońce, bo wiem, że skóra nie jest jeszcze przyzwyczajona po zimie i spalę się jak burak. Pamiętaj o tym biorąc pierwsze kąpiele słoneczne w sezonie. Podobnie na solarium. Na początek 5 minut w zupełności wystarczy. No chyba, że chcesz stękać potem, że Cię piecze.

Przy okazji tematu słońca podzielę się z Tobą moim doświadczeniem. [...]

Niniejsza strona zawiera fragment jednej z 35 wiadomości i porad na temat łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów. Aby otrzymać wszystkie porady zapisz się za darmo w formularzu na końcu strony. Po potwierdzeniu zapisu będziesz otrzymywać porady łuszczycowe na swojego e-maila.

Poznaj niektóre z opinii na temat poradnika łuszczycowego

Bardzo jestem wdzięczna za poradnik, bardzo wiele mi pomógł. Materiały w nim zawarte pozwoliły mi odpowiedzieć na wiele nurtujących mnie pytań. Czekałam na nowe wiadomości z ciekawością. Poradnik dał mi wiele wsparcia oraz troszkę się oswoiłam z tym, co mnie spotkało. Bardzo, bardzo dziękuję. Jest Pan wspaniałym człowiekiem! Dzięki takim ludziom świat mimo swoich zawirowań jest piękny.

Zuzia, zmaga się z łuszczycą od 2 lat

Twój poradnik otworzył mi możliwości normalnego życia. Jestem Ci za to bardzo wdzięczna.

Celina, zmaga się z łuszczycą od 5 lat

Zapisz się na poradnik wypełniając poniższy formularz.

Darmowy poradnik łuszczycowy

Okładka poradnika łuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.