Darmowy poradnik łuszczycowy

Używki a łuszczyca

Dzisiaj chcę Ci powiedzieć nieco o używkach i ich wpływie na łuszczycę.

Wpływ używek na organizm i przebieg łuszczycy

Szczerze powiedziawszy to każde używki mogą mieć negatywny wpływ na przebieg łuszczycy. A to z racji tego, że zwykle są one niezdrowe. Kawa, alkohol, papierosy, tabaka czy energy drinki są z reguły niezdrowe. A propos energy drinków taką ciekawostką się podzielę. Czy wiesz, że energy drinki mogą zniszczyć wątrobę? Znam taki przypadek osoby, która zniszczyła sobie doszczętnie wątrobę i wylądowała w szpitalu. Był to skutek tego, że osoba ta codziennie piła duże ilości tych napojów. Także energy drinki są definitywnie używką i to mocną.

Ogranicz używki

Moja rada jest taka, żeby ograniczyć używki do minimum. Zdaję sobie z tego sprawę, że nie zawsze można rzucić wszystkie używki. Czasami nie można sobie odmówić dobrej kawy, palacze nie zawsze mają tak silną wolę, żeby rzucić z dnia na dzień papierosy. A czasami są okazje, na których nie wypada chociaż symbolicznie wypić lampki szampana. Dlatego nie namawiam do odstawienia wszystkiego od razu. To może być bardzo trudne. Ale ograniczenie używek na pewno jest w Twoim zasięgu, prawda? Jednak jeśli masz na tyle samozaparcia, żeby odstawić wszystkie używki to jestem jak najbardziej za tym. Ograniczenie lub odstawienie używek pozytywnie wpłynie na przebieg łuszczycy, a także polepszy Ci się ogólnie zdrowie. Dwie korzyści w jednym.

Alkohol a łuszczyca

Zwrócę Twoją uwagę jeszcze na produkty alkoholowe. Otóż w wielu przypadkach alkohol wywołuje [...]

Niniejsza strona zawiera fragment jednej z 35 wiadomości i porad na temat łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów. Aby otrzymać wszystkie porady zapisz się za darmo w formularzu na końcu strony. Po potwierdzeniu zapisu będziesz otrzymywać porady łuszczycowe na swojego e-maila.

Poznaj niektóre z opinii na temat poradnika łuszczycowego

Serdecznie dziekuje za wszystkie materiały, które od Ciebie otrzymałam na temat łuszczycy. Żyje z łuszczyca juz wiele lat, ujawniła sie ona u mnie we wczesnych latach szkoły podstawowej, więc już żyjemy sobie razem wiele lat i wiele dni...

Czego ja sie o tej chorobie nie naczytałam... a jedna teoria podważała druga, jedna zaprzeczała drugiej i tak w kółko. Ile to już nie wymyślono cudownych środków leczących raz na zawsze i bezpowrotnie łuszczycę... a wszystko to nieprawda.

Tak więc Pawle, Twój materiał jest naprawdę wspaniały. Zebrałeś całą wiedzę oraz praktyczne sposoby radzenia sobie z emisją choroby w jedną całość, do której zawsze można sięgnąć. Powiem, że wiele skorzystałam, pomimo, iż jak wspomniałam wiele wiem na ten temat.

Bardzo pomocne dla mnie na teraz okazały sie wskazówki dotyczące pielęgnacji ciała i kosmetyki, które jest najbezpieczniej używać. No i najważniejsza i bezcenna dla mnie rzecz to podłoże psychiczne. Od dawien dawna pracuję nad swoim rozwojem duchowym, więc te wskazówki są dla mnie pomoca nieocenioną. Piszę poezje, więc chyba czas i o tym napisać jakiś sympatyczny poemat. Uważam Pawle, że robisz wspaniałą "robotę". Jesteś nauczycielem duchowym i przewodnikiem dla ludzi żyjących z ta chorobą. Tak więc chylę czoła i raz jeszcze dziekuję za to, co robisz.

Zofia, zmaga się z łuszczycą od 42 lat

Twój materiał, który mi przesyłałeś bardzo mi rozjaśnił wiele kwestii. Przygotowałeś go rzetelnie i nie pominąłeś żadnej kwestii.

Grażyna, zmaga się z łuszczycą od 20 lat

Zapisz się na poradnik wypełniając poniższy formularz.

Darmowy poradnik łuszczycowy

Okładka poradnika łuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.